Od roku 2015 jsou do knihovny zvány děti, které nastupují do základní školy. Pan starosta jim popřeje úspěšná školní léta, spoustu krásných zážitků a nových kamarádů. Poté dostanou knihu a další drobné předměty jako upomínku na svůj první školní rok. Paní knihovnice je seznámí s knihovnou, knihami a také s hrami. Dostanou poukaz na registraci do knihovny na rok zdarma.